Almanya: Alman Halkına Falun Gong’u Tanıtma

2 Ekim 2010 tarihinde Almanya’da bir Falun Dafa Bilgi Günü düzenlendi. Şehirdeki birçok insan bu sayede ilk defa sergilenen poster panolarını inceleyerek ve broşürleri okuyarak Falun Gong’u ve Çin Komünist Partisinin (ÇKP) uygulamaya karşı yürüttüğü zulmü öğrenme imkânı buldu. İnsanlar ÇKP’nin canlı Falun Gong uygulayıcılarından organlarını toplama acımasızlığını da duyma fırsatı elde ettiler.

Falun Gong bilgi günü
İnsanlar Falun Gong uygulayıcılarının zulme son verme çabalarını desteklediler

Bazı insanlar beş takımdan oluşan egzersizleri öğrenmek istedi ve yerel uygulama alanları hakkında bilgi aldılar. 73 yaşındaki bir beyefendi, “Neden ücretsiz öğretiliyor?” diye sordu. O, dünyanın birçok ülkesine seyahat yaptığını ama herhangi bir uygulamanın asla ücretsiz öğretildiğini duymadığını söyledi.

Uygulayıcılar bunun üzerine ona, “Falun Gong, kökeni geleneksel Çin kültürüne uzanan Buda okuluna ait bir uygulama sistemidir. Beş takımdan oluşan egzersiz hareketleri içeren uygulamaya Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkeleri rehberlik etmektedir. Ücretsiz öğretim, hiçbir karşılık beklemeden iyi bir insan olmayı öğreten uygulamanın ilkesidir. Öğrenmek isteyen herkes ücretsiz uygulama alanlarında uygulamayı öğrenebilir. Falun Gong uygulayıcıları bağışta kabul etmemektedir. Falun Gong’a ait bütün kitapları internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.” diyerek yanıtladılar.

İnsanlar faaliyet sırasında ayrıca Falun Gong’un Çin dışında tüm dünyada serbestçe uygulandığını da öğrendiler. Ama Çin’de birçok uygulayıcı inançlarından dolayı hapsedilmekte hatta işkence görmektedir. Bunu öğrendikten sonra birçok iyi kalpli insan ÇKP’nin Falun Gong’a karşı yürüttüğü zulme ve canlı Falun Gong uygulayıcılarından organlarını toplamaya bir son vermesi çağrısında bulunan dilekçeyi imzaladı.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/10/15/120630.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.