Destek Sesleri

AB | BM | NGO | Hükümet | Parlamento Üyeleri | Avrupa Komisyonu | VIP

 • İrlanda: “Bizler Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü İle İnsanları Uyandıracağız”

  Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu tarafından düzenlenen İnsan Hakları Meşalesi Turu 19 ülkedeki 24 şehrin ardından 17 Ekim 2007’de Dublin’e vardı. İrlanda’nın başkenti Dublin’in güneyinde İnsan Hakları Meşalesinin varışı nedeniyle bir tören ve miting düzenlendi. Mitinge desteklerini ifade etmek için birçok insan hakları savunucusu ve politikacı geldi.
 • Avrupa Parlamentosu Avrupa-Çin Arasındaki İnsan Hakları Görüşmelerinden Önce ÇKP’nin Falun Gong’a Karşı Yürüttüğü Zulümle İlgilendi

  Avrupa-Çin arasındaki insan hakları görüşmeleri ve ÇKP'nin on yedinci toplantısından önce 10 Ekim 2007 sabahı Avrupa Parlamentosunda Çin’in insan hakları ve inanç özgürlüğü üzerine bir basın toplantısı düzenlendi. Bay McMillan-Scott, Avrupa Parlamentosu Başkanı Dr. Hans-Gert Poettering’e konuyla ilgili bir mektup verdi.
 • İsveç: İnsan Hakları Meşalesi Malmö’ye Vardı

  İnsan Hakları Meşalesi Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın ardından 7 Ekim’de İsveç’in üçüncü büyük şehri Malmö’ye vardı. Sydsvenskan (Güney İsveç Günlüğü) televizyonu ve birçok yerel gazete faaliyette bulundu. Birçok politikacı ve ünlü bir şarkıcı faaliyete katılarak Çin’de insan hakları çağrısında bulundular.
 • Danimarka: İnsan Hakları Meşalesi Kopenhag’a Vardı

  İnsan Hakları Meşalesi Hollanda’dan sonra 6 Ekim 2007’de Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a vardı. Öğlen saat 12:00’de Kopenhag’ın en büyük meydanı Kongens Nytorv’da düzenlenen töreni Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonunun üyesi ve aynı zamanda da insan hakları savunucusu olan Papaz Leif Bork Hansen sundu.
 • Çek Bakan Alexandr Vondra Falun Gong’a Karşı Zulmü Kınadı

  Alexandr “Sascha” Vondra, Çek Cumhuriyetindeki en popüler devlet adamlarından ve diplomatlarından biridir. İnsan haklarını, demokrasi ve uluslararası uzlaşmayı savunan faaliyetlerinden dolayı Polonya ve Letonya ulusal onur madalyası ve Demokrasi İçin Ulusal Bağış Madalyası dâhil birçok yabancı ödül aldı. 4 Ekim 2007’de kendisi Çek Falun Dafa Derneğine gönderdiği bir mektupta: "Zulmedilen Falun Gong uygulayıcıları ile birlik içinde olduğumu açıklamaktan memnunum, özellikle bugün, çünkü Çin’in ekonomisi büyüdükçe Çin’deki sistematik insan hakları ihlallerine gitgide daha az dikkat ediliyor.” diye açıkladı.
 • Hollanda: İnsan Hakları Meşalesi Turu Hollanda’nın Siyasi Başkenti Hague’ye Vardı

  3 Ekim 2007’de Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu (CIPFG) tarafından düzenlenen İnsan Hakları Meşalesi Turu Hollanda’daki ilk durağı olan Hollanda’nın siyasi başkenti Hague’ye vardı. İnsan Hakları Meşalesi Turu faaliyetine katılanlar arasında müzisyenler, şairler ve yaşamın her kesiminden temsilciler yer aldı.
 • Belçika: Evrensel İnsan Hakları Meşalesi Turu Brüksel’e Vardı

  İnsan Hakları Meşalesi Turu, 28 Eylül 2007’de Brüksel’e vardı. İnsan Hakları Meşalesi turunun varışını kutlamak ve bu tarihi ana tanıklık etmek için Belçikalı senatörler, atletler, insan hakları kuruluşlarından temsilciler ve vatandaşlar Avrupa Birliği Binası yanındaki Schunma Meydanında bir araya geldiler.
 • Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Falun Gong Uygulayıcılarının Güvenliği İle İlgilendiğini İfade Etti

  Avrupa Birliği ve Çin arasındaki insan hakları görüşmeleri 15 Ekim 2007’de yeniden başladı. Toplantıdan önce Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bay Edward McMillan-Scott, Avrupa Parlamentosu Sözcüsü Hans-Gert Poettering’e yolladığı bir mektupla Falun Gong uygulayıcıları ve diğer din mensuplarına yapılan tutuklama ve işkenceler, özellikle de üç Falun Gong uygulayıcısı hakkındaki konunun ele alınması çağrısında bulundu. Bay McMillan-Scott mektupta Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Uluslararası Din Özgürlüğü raporunu aktardı.
 • Belçika: İnsan Hakları Meşalesi Antwerp’e Vardı

  İnsan Hakları Meşalesi Turu, Belçika’daki ikinci durağı olan Antwerp’e 29 Eylül’de vardı. Meşale yoğun yağmurlu bir sabahtan sonra Brüksel’den meşaleyi taşıyan iki sporcunun ellerinde St. John Meydanından tura başladı ve tren istasyonu yakındaki Kraliçe Meydanındaki miting alanında sona erdi. Olay yerli insanların da dikkatini çekti.
 • Fransa: Falun Gong Uygulayıcıları Zulmü Durdurmak için Çağrıda Bulundu

  25 Eylül’de Avrupa Parlamentosunun iki toplantı yerinden biri olan Strasbourg’da dört günlük bir Çin ve Avrupa insan hakları görüşmeleri başladı. Görüşmelerdeki en önemli konulardan bir tanesi Çin’de sekiz yıldır devam eden Falun Gong zulmüdür. Fransa ve Almanya’dan Falun Gong uygulayıcıları Strasbourg’a geldi ve Falun Gong hakkında bilgi dağıttılar ve Avrupa Parlamentosu merkez binası önünde zulmü durdurma çağrısında bulundular.
 • İsviçre: İnsan Hakları Meşalesi Töreninde Ünlü Viyolonselist Gösteri Sundu

  Cenevre’deki İnsan Hakları Meşalesi Turuna damgasını vuran ünlü viyolonselistin mükemmel gösterisi izleyenlerden büyük övgü aldı. Christian Benda, herhangi bir müzisyen değildi, İsviçre’deki ünlü bir viyolonselistti ve Çek Cumhuriyeti Prag Senfoni Orkestrasının şefidir. O aynı zamanda bir insan hakları savunucusudur.
 • Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bangkok’taki Bir Konferansta Konuştu

  Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bay Edward McMillan-Scott, 10 Eylül 2007’de Tayland’ın başkenti Bangkok’taki Chulalongkorn Üniversitesinde düzenlenen bir seminerde yaptığı konuşmada canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplamanın çok ciddi bir suç olduğunu ve Çin rejiminin yaptığı zulmü kınadığını ifade etti.
 • Çek Cumhuriyeti: Çek Başbakan Yardımcısı Çin’deki İnsan Hakları İle İlgilendiğini Gösterdi

  Tüm dünyayı Çin’deki insan hakları durumundan haberdar etmek için CIPFG tarafından düzenlenen “İnsan Hakları Meşalesi Turu”, 6 Eylül 2007’de Berlin ve Münih’ten sonra Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’a vardı. Meşale Turu, politik çevrelerden gördüğü büyük desteğin yanında, sivil toplum örgütleri, spor ve eğlence çevrelerince de desteklendi.
 • Almanya: Falun Gong’a Karşı Zulmü Kınayan İnsanların İnsan Hakları Meşalesi Berlin’e Vardı

  Çin’deki Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu (CIPFG) tarafından başlatılan İnsan Hakları Meşalesi Turu 18 Ağustos 2007’de Berlin’e vardı. Olimpiyat Meydanında düzenlenen törene birçok insan hakları alanında aktif olarak faaliyet gösteren isimler katıldı. Katılanların hepsi ÇKP'yi kınadı ve Falun Gong zulmünün durdurulması için çağrıda bulundu.
 • Ukrayna: Lugansk Halkı Çin Komünist Rejiminin Falun Gong’a Karşı Acımasız Zulmünü Kınadılar

  4 Ağustos 2007’de Falun Gong uygulayıcıları Ukrayna’nın Lugansk şehrinde düzenledikleri faaliyetlerle Çin Komünist rejiminin sekiz yıldır devam eden Falun Gong zulmünü -kar amaçlı canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplama acımasızlığı da dâhil- açığa vurdular. Faaliyete iki televizyon kanalı ve üç yerel gazeteden muhabirler geldi.