Destek Sesleri

AB | BM | NGO | Hükümet | Parlamento Üyeleri | Avrupa Komisyonu | VIP

 • Falun Gong Hakkında Açıkça Konuştuğu İçin Tutuklanan İnsan Hakları Avukatı İle İlgili Avrupa Parlamentosu Üyesinin Soru Önerisi

  "Geçenlerde Pekin’deki bir mahkeme avukat Gao Zhisheng’i suçlu buldu. Gao aktif bir insan hakları avukatıdır. Hatırlayacağınız gibi, Çin rejiminin mahkûm ettiği gayri resmi kiliselerin Hıristiyan üyelerini ve Falun Gong manevi hareketinin uygulayıcılarını Bay Gao savundu. Onun ne iki avukatının mahkemeye girmesine ne de müvekkilin konuşmasına izin verilmedi. Sonuç olarak, onlar Gao’nun rejimin iddia ettiğinin tersine suçlu olmadığını savunamadılar."
 • Fransız Bayan Kongre Üyesinin Organ Alımı Hakkındaki Önerisi

  Hauts-de-Seine'de bayan kongre üyesi, Nanterre konsey üyesi ve bir kalp cerrahı olan Jacqueline Fraysse, geçenlerde CIPFG’nin Fransız üyesine gönderdiği mektubunda, “David Matas ve David Kilgour tarafında hazırlanan raporu ve sizin örneklerinizi okuduktan sonra, durumun ciddiyetine inandım. Böylece aklıma Fransız Dışişleri Bakanının, bağımsız bir araştırma yapılması için Çin hükümeti ile görüşmesini rica etmek geldi.
 • İtalya: Uluslararası İnsan Hakları Gününde, İtalyan Uygulayıcılar ÇKP’nin Falun Gong Zulmünü Açığa Vurdular

  10 Aralık İnsan Hakları Gününde İtalyan Falun Gong uygulayıcıları Roma ve Milano’da ÇKP’nin Çin’deki Falun Gong zulmünden insanları haberdar etmek için faaliyet düzenlediler. Falun Gong uygulayıcıları Via dei Fori Imperiali’de (İmparatorluk Caddesi), Epoch Times gazetesinin yayımladığı “Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum”u dağıttılar.
 • İsveç ve Norveç’teki Mitingler: Kötü Çin Komünist Partiyi Terk Et

  19 ve 20 Aralık’ta kuzey Avrupa ülkelerinde insan haklarını destekleyen Çinli ve batılılar, Oslo ve Stockholm’de Çin Komünist Parti ve bağlı kurumlarını terk eden 16.000.000 Çinli insana desteklerini ifade etmek için bir geçit töreni ve miting düzenlediler. Bayan Jianghong ve Bay Li, ÇKP’yi terk ettiler. Miting’de ÇKP’yi terk ettikten sonraki tecrübelerini anlattılar.
 • Ukrayna: Kramatorsk’daki İnsanlar ÇKP tarafından Yapılan Acımasızlıkları Kınadı

  Falun Dafa uygulayıcıları 17 Aralık 2006 tarihinde Kramatorsk’da bir faaliyet düzenlediler. Ukrayna’nın iltica talebini kabul ettiği iki Çinli Falun Gong uygulayıcısı da Çin Komünist Partinin Falun Gong zulmünü halka açıklama fırsatı buldu. Gerçeği öğrendikten sonra insanlar uygulayıcılara desteklerini ifade etmek için dilekçeyi imzaladılar.
 • Norveç/İsveç: Dünya İnsan Hakları Gününde Kuzey Avrupalı İnsanlar ÇKP’den Geri Çekilen On Altı Milyonu Destekler

  Dünya İnsan Hakları Gününde Kuzey Avrupa ülkelerinden insanlar 9 ve 10 Aralık’ta sırayla Norveç’in başkenti Oslo’da ve İsveç’in başkenti Stockholm’de toplanarak ÇKP ve ilgili organizasyonlarını terk eden on altı milyon insanı desteklemek için bir geçit töreni ve miting düzenlediler. Nobel Ödül töreninin Oslo ve Stockholm’de düzenlenmesine karar verildi.
 • Fransa: Avukat Fabrice Orlandi Fransa ÇKP’nin Organ Alımı Suçlarını Kınamak İçin Bir Şeyler Yapmalıdır Dedi

  28 Kasım 2006’da, Fransız Başbakanlık Ofisi Binasında olağan bir halk oturumu düzenlendi. İki Kanadalı bağımsız araştırmacı Bay David Kilgour ve Bay David Matas, Fransız Ulusal İnsan Hakları Danışma Komisyonu tarafından davet edilip, Çin Komünist Partinin (ÇKP) canlı Falun Gong uygulayıcılarından ticari amaçlı organ alımı hakkındaki kanıtları açıkladılar.
 • Almanya: "Sizi Destekliyorum!"

  Bu yıl Avrupa’ya kış mevsimi geç geldi ama Münih’te 19 Aralık 2006’da derece birden düştü. Yaşlı bir bayan şaşkınlıktan durdu, dondurucu soğuğa rağmen oturan Falun Gong uygulayıcılarının karşısında büyülendi ve egzersizleri gösteren uygulayıcıları izlerken iç çekti.
 • İtalya: Çin’deki Organ Alımlarıyla İlgili Basın Toplantısı

  22 Kasım 2006’da İtalya’nın Ansa Haber Ajansının haberine göre Bay Della Vedona ve İtalyan Parlamenterler Kanada’nın eski (Asya-Pasifik) Bölge Sekreteri David Kilgour’u İtalyan Parlamentosunda bir basın toplantısı düzenlemesi için davet ettiler. Bay Vedona İtalyan Dışişleri Bakanına ÇKP’nin ticari amaçla hayvancasına canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarını topladığına dikkat etmeye çağırdı. Çin ile ekonomik ilişkileri geliştirmek gereklidir ama İtalyan hükümeti insan hakları açık bir şekilde ele alarak Çin hükümetini korkutmalıdır.
 • Rusya: Uluslararası İnsan Hakları Gününde Rus Falun Gong Uygulayıcıları ÇKP’nin Suçlarını Açığa Vurmak İçin Bir Miting Düzenlediler

  9 ve 10 Aralık’taki Uluslararası İnsan Hakları Gününde, Rus Falun Gong uygulayıcıları Stavropol, Budyonnovsk’ta Çin Komünist Partinin yedi yıldan fazla zamandır süren Falun Gong zulmünü açığa çıkarmak için bir miting düzenlediler. Miting ÇKP’nin suçlarını açığa vurdu. İnsanlar ÇKP kınamak için dilekçeleri imzaladılar.
 • Avusturya: Falun Gong Zulmünün Baş Failleri Hakkında Dava Açıldı

  Avusturya Falun Gong Derneği ve Uluslararası Toplum İçin İnsan Hakları (IGFM) 15 Aralık 2006’da Landtmann’deki ünlü kafe Viyana’da bir basın konferansı düzenlediler. Falun Gong zulmüne doğrudan karışan baş failler Jiang Zemin, Luo Gan, Li Lanqing, Liu Qi ve diğerleri hakkında bir dava açıldığını duyurdular. İşkence ve soykırım suçlarından sorumlu olarak yargılanacaklar. Bu davaya ÇKP’nin Falun Gong uygulayıcılarına karşı acımasız zulümünü derinden anlayan Avrupa çapındaki bütün insanlar yardım etti.
 • İtalya: Uluslararası Af Örgütü Milano Şubesi Falun Gong Uygulayıcılarını Bir Sunum Yapmaları İçin Davet Etti

  24 Kasım 2006’da Uluslararası Af Örgütü Milano şubesi düzenlediği olağan toplantısına İtalya’daki Falun Gong uygulayıcılarını Çin’deki zulüm olayları hakkında bir sunum yapmaları için davet etti. Falun Gong uygulayıcıları, Falun Gong’un ne olduğunu, Jiang Zemin’in Falun Gong’a yaptığı zulmü ayrıntılı açıklayan film gösterdiler.
 • Slovakya: Bratislava'daki İnsan Hakları Günü

  8 Aralık Cuma günü Falun Gong uygulayıcıları insan hakları gününde Çin'deki zulme dikkat çekmek için Bratislava'ya geldiler.Uygulayıcılar Falun Gong egzersizleri ile ÇKP'nin Çin'de yaptığı zulüm arasındaki çelişkiyi yansıtan pankartlar sergilediler. Bazı pankartlarda Falun Gong uygulayıcılarına yapılan işkence ve komünist rejimin suçları sergilendi.
 • Belçika: Temsilciler İnanç Özgürlüğü Seminerinde Falun Gong Zulmünü Kınadılar

  28 Kasım 2006’da Epoch Times ve bazı insan hakları örgütleri Brüksel’deki Avrupa parlamentosu merkez bürosunda Çin Komünist Partinin inançları bastırması hakkında bir seminer düzenlediler. Konuşmacı olarak davet edilen Avrupa Falun Gong Derneğinden bir temsilci 1999 senesinden itibaren Çin’de Falun Gong’a karşı uygulanan zulmü açığa vurdu.
 • Avusturya: Parlamento Üyeleri Falun Gong Uygulayıcılarının Organlarının Toplanması Olayıyla İlgilendiler

  21 Kasım 2006’da eski Kanada (Asya-Pasifik) Bölge Sekreteri Bay David Kilgour, İnsan Hakları Derneği (IGFM) Avusturya şubesi tarafından Avusturya’da bir basın toplantısı vermesi için davet edildi. Daha sonra o ve bazı Avusturyalı politikacılar ÇKP’nin canlı Falun Gong uygulayıcılarının organlarını toplaması olayını bir toplantı da ele aldılar.