Uygulayıcıların Yorumları

Fahui Makaleleri | Tecrübe Paylaşımı | Fa'yı Kavrama | Yeni Uygulayıcılar | Düşünce | Tavsiye | Şahit

 • [Avrupa Fa Konferansı] Shen Yun için Yeni Bir Çek Sunucusu Olarak Deneyimim

  Ben Çek Cumhuriyeti'ndenim ve 2010 yılında Falun Dafa'yı uygulamaya başladım. Xiulian uygulama yolumda birçok mucize yaşadım.
 • Genç Uygulayıcı: Diğer Boyutta Tanrıların Toplanması

  Torunumun adı Ruo Bao ve yedi yaşında. Ona küçükken Shifu Li'nin ses derslerini dinletiyordum. Göksel gözü çok küçük yaşta açıldı.
 • Öldürmek İsteyen Bir Kişi Fikrini Değiştirdi

  Gerçeği anladıkları ve Falun Dafa'yı destekledikleri için kutsanan birçok kişiye şahsen tanık oldum. Bir iş arkadaşım bunun bir örneğidir.
 • Emekli Ofis Müdürü Komünist Parti'den Ayrıldı

  "Babamın evde sergilenen ve üzerinde Mao Zedong'un portresi olan bir sürü rozet var. Onlara değer veriyor. Onlardan kurtulmasını isteyeceğim.”
 • Bir Uygulayıcının Babası: “Kızımın Yanındayım”

  Karım çocukluğundan beri birçok hastalığa sahipti, fakat Dafa'yı uygulamaya başladıktan kısa süre sonra sağlığına kavuştu. Neredeyse 80 yaşında, ama hareketli ve tüm ev işlerini yapıyor.
 • Corona Virüsünün İnsanları Kurtarma Çabalarımızı Engellemesine İzin Vermeyin

  Corona virüsü yayılmaya devam ettikçe, şehirlerde ve köylerdeki artan sayıda yerleşim bölgesi, oralarda yaşayan enfekte olmuş kişi olmayanlar da dahil olmak üzere yollarını ve girişlerini bloke etti. Birçok uygulayıcı gerçeği açıklama'nın artık zor olduğunu söylüyor çünkü sokaklar terk edilmiş bir durumda;uygulayıcıların evlerini ziyaret etmek bile zor. Bazıları sadece evde kalmanın ve Fa'yı çalışmanın iyi olduğunu düşünüyor.
 • Kendimizi Geliştirebildiğimiz Takdirde Diğer Uygulayıcılara Gerçekten Yardım Edebiliriz

  Bir uygulayıcı, geçen gün beni ziyaret etti ve her zaman ona karşı saygılı olmayan yetişkin çocukları ile aralarında çıkan çatışmalarla nasıl başa çıktığını paylaştı. İlk başta çocuklara yardım edemiyordu ve onları içinden sessizce eleştiriyordu. Fakat kendi kendine bir uygulayıcı gibi davranması gerektiğini hatırladığında, ne yapması gerektiğini biliyordu ve yaşananları iyi idare edebilmesi konusunda netti.
 • Lütfen Uygulayıcılar Arasında İmza Toplamayı Durdurun (Shifu’nun Yorum İle)

  Gerek anakara Çin'deki gerekse dünyanın diğer yerlerindeki tüm Dafa uygulayıcıları, zulme karşı durmak için gösterdikleri yaklaşımlarında, anakara Çin'deki Dafa uygulayıcılarının güvenliğini akıllarında iyice tutmalıdırlar. Dafa uygulayıcılarının güvenliğini tehlikeye atan bütün eylemler durdurulmalıdır.
 • Teksas: Falun Dafa Uygulayıcıları Şükran Günü Etkinliğinde Shifu Li'ye Minnettarlıklarını Sundular

  Şükran Günü, insanların yaşamlarındaki nimetler için şükranlarını ve minnettarlıklarını sundukları özel bir gündür. Birçok Falun Dafa uygulayıcısı için, uygulamalarını derinlemesine düşünmeleri ve uygulamanın kurucusu Shifu Li Hongzhi için minnettarlıklarını sunmaları için bir fırsattır.
 • Onların Güvenliği İçin Risk Almaya Hazırım

  Minghui.org web sayfasında, 1999 yılından beri Falun Dafa'ya zulmeden Çin Komünist Partisi'nden ayrılmaları konusunda tavsiyede bulunan bir Falun Dafa uygulayıcısının olumsuz bir tepki görmesi hakkında bir makale okumuştum. Uygulayıcı kendi güvenlikleri için bazı kadınlara Komünist Parti'den ayrılmalarını tavsiye ediyordu. Onlardan biri, "Falun Dafa uygulayıcıları sürekli tutuklanıyorlar, kendi güvenliğinizi bile garanti edemiyorken, başkalarının güvende olmalarına nasıl yardım edebilirsiniz?" dedi. Uygulayıcı ne cevap vereceğini bilmiyordu ve diğer uygulayıcılardan yardım istedi.
 • Zulme Uğrayan Uygulayıcıları Düşünürken İnsan Zihniyeti Kullanmayın

  Geçtiğimiz altı yıl boyunca, Çin’deki birçok uygulayıcı acımasızca zulme uğradı. Bununla birlikte, bazı uygulayıcılar (özellikle denizaşırı ülkelerdeki uygulayıcılar) zulüm görenler için sempati duyma ve destek ifade etmeye ek olarak, onlara hayran oldular ve onları kahramanlar olarak övdüler. Bu uygulayıcılar zulme uğramış uygulayıcıların tecrübelerini dinlerken sık sık bu gibi tecrübeleri kahramanlık hikayeleri olarak gördüler. Aslında bu görüş çok sayıda insan kavramının bir tezahürüdür. Bu, böyle düşüncelere sahip olanlara, uygulama çevremize ve zulmün kurbanları olan o uygulayıcılara zarar vericidir.
 • Üç Arkadaşın Hikayesi: Falun Dafa Tarafından Kutsanma

  Bir arkadaşımın dizindeki menisküs bir araba kazasında yırtılmıştı ve bacağını hareket ettiremiyordu. Ne yapacağını sormak için beni aradı. Menisküs yırtığı ince ve yıpranmış, kıkırdak ise zor tedavi edilebilirdi. Ben de ona, Dafa'nın ve Öğretmen Li Hongzhi'nin ona yardım edebileceğine güvenmesini söyledim. Yardımımla ÇKP'den ayrıldı ve içtenlikle “Falun Dafa iyi. Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü iyi.” sözlerini söyledi. Ona Dafa'nın ana öğretisi olan Zhuan Falun kitabının bir kopyasını verdim ve her gün okumaya başladı. On beşinci gün, menisküs yırtığının kapandığını ve bacağını tekrar hareket ettirebildiğini fark etti ve Dafa'ya minnettar oldu.
 • Uygulamayı Ciddiye Almak

  Dafa'yı uygulamadan önce pek çok rahatsızlıktan acı çekiyordum, ancak maddi durumum nedeniyle bir hastaneye gidemiyordum. Dafa tarafından iyileşeceğimi beklemiyordum ve tıbbi müdahale olmadan tüm sağlık sorunlarımdan kurtulduğumda şaşırmıştım. Bu nedenle, Fa'yı özenle çalıştım ve egzersizleri yaptım. Her gece Fa çalışma grubuna gittim. Yavaş yavaş herkesin sadece kendi xinxing'ini geliştirmesi gerektiğini anlamaya başladım. Kocam işsizdi, içki içiyor, çok uyuyor ve gece geç saatlere kadar televizyon izliyordu. Bu nedenle, çok tartışırdık ve ben her zaman kazanırdım.
 • Yeni Kitap: Minghui Raporu: Çin'de Falun Gong'a Yönelik Devam Eden Zulmün 20 Yılı

  Yeni İngilizce kitap Minghui Raporu: Çin'de Falun Gong'a Yönelik Devam Eden Zulmün 20 Yılı yakında yayınlanacak ve şu anda ön sipariş için hazır. Dönüm noktasını oluşturan bu önemli rapor, tamamen Çin'den ve dünyanın dört bir yanından Minghui.org tarafından toplanan ilk elden bilgilere dayanmaktadır.
 • Arkadaşlarımızın Evliliğini Kurtarmasına Yardım Etmek

  “Kutsandım ve müteşekkirim!” Eşimin en iyi arkadaşı olan Yang-zi’nin kocasıyla olan eski meseleleri hakkında lafı açıldığında hep söylediği şey budur. Yang-zi’nin eşi uzun boylu ve yakışıklı biridir. Evlendikten sonra onlar okumak için Japonya’ya gittiler. Çin’e döndüklerinde evlerini inşa ettirdiler ve şimdi rahat bir emekliliğin tadımı çıkarıyorlar. Oğulları ise Japonya’da ve maddi durumu iyi. Geçen yıl, Yang-zi dibe vurmuştu. Kocasının bir ilişkisi vardı ve kadın ona “yakında ölmen gerek” diye söylemişti. Yang-zi yıkılmış vaziyetteydi. Ailenin huzurunu ve mutluluğunu mahvettiğinden kocasını suçluyor ve ona karşı nefret duyuyordu.