Dafa Dernekleri

 • Fransa Falun Dafa Derneğinin Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac Mektubu

  Yedi yıl içinde 3,000'den fazla Falun Gong uygulayıcısı cezadan muaf suçlar işleyen “610 ofisi” tarafından işkence yapılarak öldürüldü. Hala psikiyatri hastanelerinde alıkoyulan binlercesine işkence yapılmakta, yüzbinlercesi zorunlu çalışma kamplarında işkence yapılarak çalıştırılmaktadır. Erkek, kadın ve çocuklardan oluşan sayısız uygulayıcı sefil koşullar altında zulümden kurtulmayı bekliyor. Hatta son açığa çıkan olay çok daha dehşet verici ve dayanılmaz: canlı Falun Gong uygulayıcılarından toplanan organların büyük trafiğidir.
 • İtalya: Biella İlindeki bir Devlet Görevlisinden Falun Gong Uygulayıcılarını Desteklediğini İfade Eden Cevap

  Falun Gong uygulayıcılarına karşı yapılan zulmün 1999 yılında başladığını biliyoruz. Bu xiulian uygulama yolunu ve onun uygulayıcılarını bastırmak için, Çin Komünist Partisi zulüm etme yöntemlerini dayanılmaz işkenceler yapmak, sürgüne göndermek veya ağır işler yapmaya zorlamak ve Falun Gong'a karşı nefret dolu propagandalar yaymak gibi şekillerde sürekli olarak değiştirmektedir. Biz İnsan Haklarını ihlal eden hareketleri kabul edemeyiz; en temel insan düşüncesi kişinin inanç, konuşma ve dernek kurma özgürlüğüdür.
 • Çekoslovak Senatosunun Başkan Yardımcısı: "Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü" Değerleri Her Ülkede Korunmalıdır

  Falun Gong uygulayıcıları Çin devletinin Falun Gong uygulayıcılarına karşı yaptığı iftira dolu propagandayı gündeme getirdi. Başkan Yardımcısı, "Çin devleti daha önce bir kerede gözümüzün önünde Hıristiyanları karalamak istedi ama hiç etkili olamadı, çünkü biz hepimiz Hıristiyanları çok iyi biliyoruz. Falun Gong'a karşı yapılan iftira da başarısızlıkla sonuçlanacaktır" dedi.
 • Slovenya Savunma Bakanlığı: "Çin Falun Gong üyelerine karşı yürüttüğü anlamsız zulmü durdurmalıdır"

  Slovenya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı olarak kesinlikle idam cezasını kınıyoruz ve herhangi bir tür soykırımı desteklemiyoruz, özellikle de vatandaşlarını hiç önemsemeyen böyle bir hükümeti. Biz Amerikan Kongresinin 188 çoğunluk oyuyla alınan kararlarını kabul ederiz, buna göre Çin Cumhuriyeti hükümeti Falun Gong hareketi -geleneksel zihin ve vücut gelişimi uygulaması- üyelerine uyguladığı anlamsız zulmü durdurmalıdır. Ayrıca felsefesinde doğruluk, iyilik ve karşılıklı hoşgörü ilkelerini temel alınmasının yanında manevi ve fiziksel sağlık üzerindeki pozitif etkileri nedeniyle de insanlar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Sadece mutlu ve sağlıklı bireylerin oluşturduğu demokratik bir toplumda büyüme ve gelişme sağlanabilir.
 • Litvanya Dışişleri Bakanlığı - "Çin'in BM İnsan Hakları Evrensel Bildirisine Saygı Duyması İçin Israrlarımızı Sürdüreceğiz"

  Ayrıca 19 Nisan 2001 tarihinde Baltic Falun Gong Derneğinin Litvanya'da kurulmasını onayladım. Tüm bunlar Litvanya'nın inanç özgürlüğünü desteklediğini açıkça göstermektedir. 27 Haziran 2001'de Baltic ülkelerini temsil eden Falun Gong uygulayıcıları ve Falun Dafa Derneği temsilcileri yeni kültür ve inanç hareketleri konferansına katılmaları için davet edildi (Litvanya'ya), bu organizasyon ülke olarak sizi açıkça desteklediğimizi ve ilgilendiğimizi göstermektedir."
 • Fransız Belediye Başkanı’nın Guadeloupe Falun Dafa Derneğine Yazısı

  Sizin mektubunuzu almak benim için onurdur ve Çin'deki Falun Dafa uygulayıcılarına karşı yapılan zulmü bilmemde bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
 • Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonu (UNHCR) Üyesinden Belçika Falun Gong Derneğine Mektup

  Çin vatandaşları olan Bay Li Guojun ve Bayan Zhang Xinyi Kamboçyalı otoriteler tarafından 2 Ağustos 2002 tarihinde tutuklanmışlardır, bu kişiler tutuklanmalarından önce Kamboçya'daki Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonunun (UNHRC) Liaison Ofisinden korunma mektubu ile çıkartılmışlardır. Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonu (UNHRC) ile Kamboçya Hükümeti, UNHRC Bangkok Bölge Ofisinden tutun da Kamboçya Başbakanlığına - Genova'daki UNHRC Başkanlığından Kamboçya Daimi Heyetine kadar resmen anlaşmışlardır.
 • Fransız Belediye Başkanı'nın Destek Mektubu

  Belediye Başkanımız dünya çapındaki halkın ve hükümetlerin dikkatini yaşanan baskıların üzerine çekmek için yapılan bu yürüyüşün önemini çok iyi anlıyor, çünkü Falun Gong, Çin'de Buda Okuluna ait bir çeşit qigong uygulamasıdır.
 • İsveç Hükümetinden Destek Mektubu

  Çin'deki Falun Gong üyelerine yapılan muamele hakkındaki mektubunuz için Başbakan Goran Persson adına teşekkür ederim. Başbakan size cevap verme görevini bana verdi. Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarının gördüğü muamele pek çok açıdan ciddi insan hakları ihlali anlamına gelmektedir. İsveç hükümeti her fırsatta Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarının karşılaştığı muameleleri kınamaktadır. Bu hem Çin hükümeti ile doğrudan iletişim kurularak hem de Avrupa Birliği nezdinde ve liderliğinde yapılmaktadır.
 • Fransa: Yerres Şehrinin Belediye Başkanı Nicolas Dupont-Aignan'dan Destekleyici Mektup

  Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarına uygulanan eziyetler hakkındaki dosyanızı aldım. Büyük bir ilgiyle okudum ve bunun için gerekli olabilecek ilgili bilirkişilere ulaştırmayı ihmal etmeyeceğim.