Avrupa Komisyonu

 • AFGBM: AB-Çin Zirvesinde Adalete Çağrı

  Avrupa Parlementosu Üyeleri, Komisyon Üyesi Waldner'dan, yasadışı organ alımı konusunu, Çin'in Ticaret Bakanı Bo Xilai'e karşı yapılan yasal eylemi ve Helsinki'deki Falun Gong uygulayıcıları tarafından ortaya konan başvuruları Çin'in önüne koymasını istedi.
 • Avrupa Parlementosu Başkan Yardımcısı Falun Gong Uygulayıcılarına Yapılan Zulmü Araştırmak İçin Çin'e Gidiyor

  Avrupa Parlementosu Başkan Yardımcısı Edward McMillan-Scott, 21 Mayıs'ya Çin'e gitti ve Çin'deki insan hakları durumunu araştırmak için orada 3 gün geçirdi. Diplomatlarla, uzmanlarla, bilim adamlarıyla, Sivil Toplum Örgütleri'yle ve zulmün gerçek yüzünü bilen ve aralarında Falun Gong uygulayıcılarının da bulunduğu diğer kişilerle buluştu. McMillan-Scott Falun Gong'un Çin toplumunda inanılmaz bir rol oynadığını söyledi.
 • Danimarka: Bir Avrupa Komisyonu Üyesi ÇKP tarafından yapılan Yasadışı Organ Nakli ile ilgili Soruşturma Yapma Talebinde Bulundu

  Danimarkalı Avrupa Komisyonu Üyesi, Bayan Gitte Seeberg, yaşayan Falun Gong uygulayıcılarının organlarının nakli ile ilgili ÇKP suçlarının soruşturulması için Avrupa Komisyonundan talepte bulundu.
 • Avrupa Parlamento Başkan Yardımcısı McMillan-Scott'tan Çin İnsan Hakları Avukatı Gao Zhisheng'a Gönderilen Açık Mektup

  On yıl evvel, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi için bir rapor hazırlamak için Çin'i ve Tibet'i ziyaret etmiştim. Çin ile Avrupa arasındaki ticaret süratli bir gelişme kaydetmiş fakat demokrasinin yetersizliği acınacak durumda. “ticaret her zamanki gibi, ancak politika da her zamanki gibi olmalı” diye teşvik ettim. Ticaret gelişirken siyasi ilerleme ise buz gibi değişmeden olduğu gibi kalmış ve o zamandan beri Avrupa Birleşik Devletler'in Çin ile olan insan hakları diyalogları hep nafile olmuştur.
 • Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Falun Gong Uygulayıcılarına Yapılan İşkence ve Zulmü Araştırmak Üzere Çin'e Gitti

  Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Edward McMillan-Scott Çin'de insan hakları ile ilgili durumu araştırmak üzere 21 Mayıs'ta üç günlüğüne Çin'e gitti. Orada diplomatlar, eğitimciler, uzmanlar, sivil toplum örgütleri ve işkence gerçeğini bilen Pekin'deki Falun Gong uygulayıcıları ile görüştü. McMillan-Scott, Falun Gong'un Çin toplumu üzerinde inanılmaz bir rol oynadığını belirtti. Anavatan Çin'de pek çok Falun Gong uygulayıcısı ile tanışmış olmaktan çok memnun olduğunu söyledi. Onların tecrübelerini dinledikçe sadece onlar için değil inandıkları şey yüzünden zulüm gören herkes adına üzüntü duyduğunu söyleyen McMillan-Scott, Çin'in geleceğindeki en önemli unsurun insanların hemen Çin komünist partisi üyeliğinden çıkmaları olduğuna inandığını belirtti.
 • Danimarka: Avrupa Parlamentosu Üyesi, ÇKP'nin Yasadışı Organ Nakli ile ilgili Soruşturma Yapılması Talebinde Bulundu

  Çin Hükümeti şu anda İnsan Haklarını acımasızca ihlal etmektedir. İnternetteki raporlara göre Sosyal Güvenlik Bakanının vekili Liu Jin "Falun Gong'u 2008'teki olimpiyatlardan önce yok edin" demiştir. Raporlara göre, Çin rejimi gizli Sujiatun toplama kampında Falun Gong uygulayıcılarını sistematik olarak öldürmüştür ve kimse tesisten canlı çıkamamıştır. Bazı Falun Gong uygulayıcıları öldürülmüş ve organları alınmıştır. Hatta yaşayan bazı uygulayıcıların organları alınmıştır, çünkü bu organlar ölü kişilerin organlarından daha değerlidir. Daha sonra vücutlar toplama kampının krematoryumunda yakılmış ve böylece de hiçbir delil geride bırakılmamıştır. Organlar inanılmaz karlara değişik tıbbi merkezlere satılmıştır.
 • Avrupa Komisyonunda Organ Kaçakçılığı Hakkında Harekete Geçilmesi Önerildi

  Avrupa Komisyonunun ikinci oturumu 10-13 Nisan 2006 tarihleri arasında Strasbourg'da düzenlendi. Komisyonun 11 temsilcisi son dönemde halka yansıyan Çin Komünist partisinin Falun Gong uygulayıcılarının canlı şekilde organlarını gasp etme suçu hakkında bir oturum düzenlenmesi için öneri vermek üzere harekete geçti ve aynı zamanda Çin hükümetinden tüm çalışma kamplarını uluslararası delegasyonların bağımsız incelemesine açmasını talep etti.
 • Avrupa Komisyonu Üyelerinin Çin Komünist Partisi Tarafından Falun Gong Uygulayıcılarına Ait Organların Alınması Hakkında Uygulayıcıların Mektuplarına Cevabi

  Avrupa Komisyonu Üyesi Christopher şöyle dedi "Bana gönderdiğiniz Washington Post'un raporuna göre kuzey Çin'de gizli bir toplama kampında alıkonan 6,000 kişi ve kar amaçlı olarak çıkartılarak satılan organlar konusuna üst düzeyde dikkat gösteriyorum. Bu olay, Avrupa Konseyi dış ilişkiler komitesi insan hakları alt komitesinin mutlak surette soruşturma yürütmesi gereken bir olaydır."
 • Avrupalı Parlamenterler: "Çin'in Aleni Bir Şekilde Yaptığı Zulüm Avrupa Parlamentosunda Ortaya Konmalıdır"

  Çin'deki zulümden Almanya'ya kaçırılan Bayan Xiong Wei ve Fransa'dan Bay Chen Ying Kadınlar Günü olan 8 Mart'ta düzenlenen bir basın konferansına katıldılar. Çin'de çektikleri acılar ve vahşi işkenceler hakkında detaylı bilgiler verdiler. Avrupa Parlamentosunun iki üyesi, Almanya'dan Michel Galher ve Fransa'dan Alain Lipiez'de toplantıya iştirak ettiler. Chen Ying ve Xiong Wei'nin sözlerini tamamlamasının ardından, Bay Galher "Bu şok edici! Söylediklerinize tamamen inanıyorum. Böylesine büyük ekonomik başarıya sahip Çin gibi bir ülkenin ahlaki vicdanının da büyük toplama kamplarına dönmesi gerekmektedir. Biz Çin'i küçük düşürmek istemiyoruz. O gerçekten, kendi kendini küçük düşürmektedir" demiştir.
 • Kadınlar İçin Uluslararası Örğütü’nün Temsilcisi Falun Gong Uygulayıcılarının Aile ve Çocuklarına Zulmetini Kınıyor

  Çin'de, Falun Gong uygulayıcı olan aileler acı çekiyorlar. Falun Gong, 1992 yılında kurmuş, doğruluk, merhamet ve hoşgörü preseplere dayandığı bir Çin ruhsal hareketitir ve onun inananlar egzersizlerle hem zihin hem de ruhsal yenilemeyi elde ediyorlar. 1999'da Falun Gong uygulaması yasaklandı. Arkadan yapılan şiddetli zulmü aileleri hem işkence edildi hem de parçalandı. Diğerler henüz çok genç yaşındaykan işkenceden öldürüdüler. 2001 senede, ancak yeni altı ay doldurduğu bir erkek çocuğu, uygulayıcı olan annesiyle gözaltına alındı ve çalışma kampıya götürüldüler. Ve kampta bu çocuk ve onun annesi şiddetli dövmeden öldüler.
 • Almanya Çin'deki İnsan Hakları Uygulamalarını Kınanmasını Kararlılıkla Destekler

  Almanya bunu kararlılıkla destekleyecektir. Çin ve Küba'nın bu karar tepkileri aşırı ve çirkindir. Çin birçok uluslar arası insan hakları anlaşmalarının imzalamış ve bu anlaşmalara uymayı kabul etmiştir. Bütün uluslar birbirlerini izlemelidir. Alman Hükümeti yerel insan hakları durumuna dikkat etti. Almanya sadece diğer ülkelerin insan hakları uygulamalarını izlemez, kendi içinde de bir takım izleme sistemleri mevcuttur. Örneğin geçenlerde Frankfurt polis memurları yasanın kendilerine verdiği yetkilerin dışında hareket ettikleri için eleştirildi.
 • Avrupa Birliği Komisyon Üyeleri Paris Olaylarına İlgi Gösterdi

  Avrupa Birliği insan hakları ile ilgili altı ayda bir Çin ile görüşmekte. Falun Gong uygulayıcılarının bireysel haklarına yapılan saldırıyı, düşünce ve ifade özgürlüğü, toplantı yapma ve pankart açma özgürlüğü başlıkları altında ele aldık. 25 ve 26 Şubat tarihinde Dublin'de yapılacak olan bir sonraki AB-Çin İnsan Hakları Görüşmesinde tekrar bu konuları ele alacağız.
 • Parlamenterlerin Falun Gong’a Karşı Olan Eziyet Hakkındaki Tasarılarının Avrupa Komisyonunda Müzakereye Sunulması

  Pannella, 1999’da Jiang Zemin tarafından başlatılan savaşı, şimdi 100 milyon yandaşı olan Falun Gong’u etkileyen ve yüzlerce ölüme neden olan, binlerce barbarca işkence olayına ve on binlerce insanın hapsine neden olanları ve bunun için yaşanan mücadeleyi, Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları Gözetim ve New York Falun Dafa Merkezinin kınadığı gibi kınıyor.
 • Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonu (UNHCR) Üyesinden Belçika Falun Gong Derneğine Mektup

  Çin vatandaşları olan Bay Li Guojun ve Bayan Zhang Xinyi Kamboçyalı otoriteler tarafından 2 Ağustos 2002 tarihinde tutuklanmışlardır, bu kişiler tutuklanmalarından önce Kamboçya'daki Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonunun (UNHRC) Liaison Ofisinden korunma mektubu ile çıkartılmışlardır. Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonu (UNHRC) ile Kamboçya Hükümeti, UNHRC Bangkok Bölge Ofisinden tutun da Kamboçya Başbakanlığına - Genova'daki UNHRC Başkanlığından Kamboçya Daimi Heyetine kadar resmen anlaşmışlardır.
 • Bayan Mary Robinson İsviçre Uygulayıcılarını Çin'e Yapılacak Ziyaretinden Evvelki Kısa Tanıtım Toplantısına Davet Etti

  İki İsviçre uygulayıcısı Mary Robinson'ın daveti üzerine İnsan Hakları Yüksek Komisyon Üyelerinin 8 Kasım'da Çin'e yapılacak ziyareti için hazırlanan kısa tanıtım toplantısına katıldı.